پاورپوینت درس دهم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم تفکر

پاورپوینت درس دهم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم تفکر

پاورپوینت درس دهم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم تفکر

 پاورپوینت درس دهم کارگاه کارآفرینی و تولید پایه دهم تفکر

 

 

 

 

 

 

 

 

نوع فایل: power point

فرمت فایل: ppt and pptx

قابل ویرایش 24 اسلاید

 

قسمتی از متن پاورپوینت:

 بخش 10 تفکر مغز انسان دارای دو محصول نهایی فکر و ایده است. سمت چپِ مغز اطلاعات را دریافت می کند، سپس به تجزیه و تحلیل و ارزیابی آنها می پردازد و فکر ارائه می دهد. سمت راستِ مغز نیز به صورت شهودی ایده ارائه می دهد. فعالیت تعیین مکانیزم مغز: در مدت زمان سی ثانیه، به ترتیب به سؤالات زیر پاسخ دهید؟

1- در جدول 1 -10 در هر قسمت، بدون توجه به نوشتۀ خانۀ بالا، رنگ درست آن را از خانه های پایین انتخاب کنید (مدت زمانی که برای هر کدام صرف می کنید باید کمتر از چهار ثانیه باشد). تمرین تعیین مکانیزم مغز 2- کدام یک از تصاویر شکل 1 -10 برای شما جذاب تر است؟ 3- در شکل 2 -10 گزینۀ الف به کدام یک از گزینه های ب، پ و ت شبیه تر است؟ 4- کدام یک از تصاویر شکل 3 -10 حالت دوستی را بهتر نشان می دهد؟ 5- دست تان را روی دست دیگرتان قرار دهید، کدام دست روی دست دیگر است؟ راست یا چپ؟
6- دست های تان را به صورت ضربدری روی سینه خود بگذارید، کدام دست روی دست دیگر است؟
7- پای تان را روی پای دیگر قرار دهید، کدام پا روی آن یکی است؟
حال به کمک دبیر خود، با توجه به پاسخ هایی که داده اید، تعیین کنید که راست مغز یا چپ مغز هستید. در جدول 2 -10 ویژگی های این دو گروه آمده است. ویژگی های افراد تفکر
در جهانی که زندگی می کنیم، برخی اطلاعات سالم و درست اند و برخی ناسالم و نادرست. به همین دلیل افراد برای بررسی و شناسایی اطلاعات درست، نیاز به تفکر دارند. 
تفکر توانایی افراد در شناسایی مسائل و مشکلات و ارائۀ راه حل های مناسب جهت رفع آنهاست.
در شکل 4 -10 انواع تفکر نشان داده شده است. انواع تفکر تفکر واگرا
(خلّق) تفکر انتقادی تفکر هم گرا انواع تفکر تفکر انتقادی (جست وجوی واقعیت): تفکر انتقادی، تفکری است که در جست وجوی شواهد، دلایل و مدارک برای یک قضاوت و نتیجه گیری است. در تفکر انتقادی افراد به جای پذیرفتن تمام اطلاعاتی که می خوانند، می نویسند، می شنوند و می بینند، آنها را از دیدگاه های مختلف مورد مشاهده، تجزیه و تحلیل و ارزیابی قرار می دهند. فعالیت تفکر انتقادی: یک شرکت تولید محصولات لبنی، با مشکل مالی رو به رو شده است. مدیریت شرکت تصمیم می گیرد، از مواد اولیۀ نامرغوب با هزینۀ کمتر استفاده کند تا مشتریان همچنان ثابت باقی بمانند. شرکت پس از تولید و فروش محصولات، نه تنها مشتریان قدیمی خود را از دست می دهد، بلکه توسط وزارت بهداشت جریمه نقدی نیز می شود.
1- به نظر شما علت اصلی این اتفاق چیست؟
2- آیا اقدام آنها اخلاقی است؟
3- پیشنهاد و راه حل شما به آنها برای رفع مشکل شان چیست؟ بحث و گفت و گو صاحب مغازه ای اجناس خود را حراج می کند و می گوید حاضر است همۀ اجناس را به یک پنجم قیمت بفروشد. آیا برخی از اجناسی که به نمایش گذاشته مرغوب است؟ عکس العمل هر کدام از شما چیست؟ پس از 20 دقیقه بحث و گفت و گو، نتیجه گیری کنید. پرسش تفکر انتقادی : با راهنمایی دبیر خود و تعریف تفکر انتقادی، به سؤالات زیر پاسخ دهید:
خرید آنلاین